Покупка модного приладу, це ще не все. Перш ніж сподіватися на довге і ефективне функціонування того або іншого пристрою слід правильно його встановити або змонтувати. Давайте спробуємо розібратися як правильно монтувати та експлуатувати алюмінієві і біметалічні секційні радіатори разом з фахівцями компанії-постачальника радіаторів від світових виробників - All-Rad.

Серед широкого асортименту товарів ви зможете знайти алюмінієві та біметалічні радіатори (http://allrad.ub.ua/analitic/2074-navit-metal-zdatniy-zigriti.html) виробництва компанії GLOBAL. Існуючі моделі цієї марки VOX R, MIX R, VIP R, GL R, а також модель глибиною 80 мм Klass - це алюмінієві секційні радіатори, вироблені за технологією лиття під тиском. Вони мають досить широкими можливостями: робочий тиск - до 1,6 МПа (16 атм.), Що руйнує тиск - понад 4,8 МПа (48 атм.), водневий показник pH теплоносія - від 6,5 до 8,5. Сфера застосування - від приватних будинків і котеджів до житлових і адміністративних будівель з централізованими і автономними системами опалення. Не менш цікава і модель біметалічного секційного радіатора Style: робочий тиск 3,5 МПа (35 атм.), Що руйнує тиск понад 10,0 МПа (100 атм.) І водневий показник теплоносія від 6,5 до 9,5.

Грамотний монтаж та експлуатація опалювальних приладів дозволять споживачеві максимально використовувати їх можливості і забезпечити радіаторів довговічність. Важливо спочатку розуміти, що радіатори призначені для установки в системах опалення. Встановлювати як алюмінієві, так і сталеві прилади в мережу гарячого водопостачання категорично заборонено.

При установці радіаторів в будинках з центральною системою опалення ще до покупки приладів необхідно уточнити параметри мережі опалення будинку і узгодити в письмовому вигляді установку або заміну радіаторів з ДЕЗ (РЕУ, ЖЕК і т.д.). Невідповідність умов експлуатації в системі опалення вказаним вище параметрами може привести до передчасного виходу радіаторів з ладу в процесі експлуатації.

Монтаж і установка радіаторів (http://allrad.ub.ua/) повинна здійснюватися спеціалізованими організаціями, що володіють ліцензією на проведення відповідних робіт.

Монтаж алюмінієвих і біметалічних радіаторів GLOBAL повинен здійснюватися відповідно до вимог СНиП "Внутрішні санітарно-технічні системи" та рекомендацій виробника.

Радіатори поставляються в зборі пофарбованими. Вони упаковані в поліетилен і картонні коробки. При необхідності перегрупування радіаторів робота повинна виконуватися тільки на високому професійному рівні. Дзеркала головок повинні бути ретельно, але обережно очищені від старих прокладок. Ні в якому разі не можна знімати фарбу, зачищати наждачним папером або напилком поверхню з торцевого боку радіатора в місці прилягання прокладки ущільнювача під ніпель або пробку / перехідник. Замість старих прокладок дозволяється використовувати тільки "рідні" прокладки виробника, що поставляються в комплекті з обладнанням. Стяжка секцій здійснюється поступово, без перекосів, чергуючи затягування знизу - зверху. Важливо дотримуватися рекомендовану виробником величину динамометричного моменти: для алюмінієвих радіаторів вона становить 150-160 Н / м, для біметалічних радіаторів Style 170-180 Н / м. Після перегрупування знову зібраний радіатор необхідно випробувати на герметичність відповідно до СНиП. Безпосередньо монтаж радіаторів проводитися в індивідуальній упаковці (поліетиленовій плівці), яка знімається тільки після закінчення оздоблювальних робіт. При цьому монтаж ведеться тільки на підготовлену (оштукатурену і забарвлену) поверхню стін і тільки після повного закриття контуру будівлі (встановлені вікна і двері, виконана теплоізоляція приміщень).

Радіатори встановлюють на відстані не менше 30 мм від поверхні стін і роблять установку в наступному порядку:
- Проводиться розмітка місць установки кронштейнів;
- Закріплюються кронштейни на стіні дюбелем або закладаються цементним розчином (не допускається пристрілка кронштейнів до стіни);
- Радіатор встановлюється тильною стороною до стіни на кронштейнах так, щоб умовно горизонтальні частини головок радіатора (між сусідніми секціями) лягли на гаки кронштейнів;
- Після цього радіатор з'єднують з підводять теплопроводами системи опалення, обладнаними на нижній або верхній підводці краном, вентилем або термостатом;
- У всіх алюмінієвих радіаторах обов'язково встановлюється повітровідвідник у верхню пробку з протилежного від підводки боку, перевагу слід віддавати автоматичним повітрявідводчика, але тільки при наявності грязьовиків і фільтрів;
- Після закінчення оздоблювальних робіт знімають захисну пакувальну плівку.

При монтажі настінних радіаторів (http://allrad.ub.ua/category/) слід уникати випадків їх неправильної установки:
- Занадто низького розміщення, тому що при зазорі між підлогою і низом радіатора менше 100 мм зменшується ефективність теплообміну і важко прибирання під радіатором;
- Установки радіатора впритул до стіни або з зазором менше рекомендованого, оскільки це погіршує тепловіддачу приладу і викликає пилові сліди над ними;
- Занадто високою установки, тому що при зазорі між підлогою і низом радіатора понад 150 мм збільшується градієнт температур повітря по висоті приміщення, особливо в нижній його частині;
- Занадто малого зазору між верхом радіатора і низом підвіконня (менше 75% глибини радіатора в установці), тому при цьому зменшується тепловий потік радіатора;
- Не рекомендується встановлювати декоративні екрани перед радіатором або закривати його шторами, оскільки це призводить до погіршення тепловіддачі і гігієнічних характеристик приладу і спотворює роботу термостатів з автономними датчиками.

У ході експлуатації слід проводити очищення зовнішніх поверхонь радіаторів на початку опалювального сезону і 1-2 рази протягом опалювального періоду, при цьому не допускається використання абразивних чистячих матеріалів. Не можна навішувати на радіатори пористі зволожувачі, наприклад, з обпаленої глини.

Вода в системі опалення повинна відповідати вимогам, наведеним в "Правилах технічної експлуатації електричних мереж та станцій", вміст розчиненого кисню не повинен перевищувати 20 мкг/дм3, а значення pH для алюмінієвих радіаторів повинно бути в межах 6,5-8,5 (оптимально 7-8). Алюмінієві радіатори рекомендується застосовувати в незалежних системах опалення з закритими розширювальними судинами і герметичними циркуляційними насосами, а також з пристроєм для підживлення деаерірованной водою з водопроводу або безпосередньо з теплової мережі. Згідно з технічними характеристиками біметалічні радіатори Style, в яких теплоносій проходить по сталевих внутрішнім каналам допускається застосовувати при значення рН в межах 6,5-9,5 у тому числі в залежних системах опалення. Для зменшення подшламовой корозії доцільна установка додаткових грязьовиків, а в разі застосування термостатів ще й фільтрів, у тому числі і постоякових. У загальному випадку кількість зважених речовин не повинен перевищувати 5 мг/дм3.

Щоб уникнути замерзання води в радіаторах, яке може привести до розриву приладу або пошкодження міжсекційних прокладок і, як наслідок, порушення герметичності, не допускається обдув радіатора струменями повітря з негативною температурою (наприклад, при постійно відкритою стулці вікна). Радіатори можуть застосовуватися в системах, заповнених антифризом. Антифриз повинен строго відповідати вимогам відповідних технічних умов. Заповнення системи антифризом допускається не раніше, ніж через 2-3 дні після її монтажу в пропорції, що відповідає супровідним інструкцій.

Для запобігання елементів мереж опалення від корозії і відкладення солей жорсткості італійський стандарт UNI-CTI 8065 рекомендує використовувати для підготовки води мереж опалення спеціальні реагенти на основі аліфатичних поліамінів (наприклад, Cillit-HS 23 Combi або йому подібні засоби). Орієнтовні витрати Cillit-HS 23 Combi складає 1 л на 200 л води.

Для безпосереднього споживача важливо знати, що монтаж і обслуговування приладів - це прерогатива фахівців. Споживачеві тільки необхідно жорстко дотримуватися простих правил:
- НЕ відключати радіатори від системи опалення (перекривати обидва запірних вентиля на вході / виході радіатора) за винятком випадків технічного обслуговування або демонтажу радіаторів. При аварійному відключенні радіатора від системи опалення без зливу води з нього слід обов'язково відкрити ручної повітровідвідник на відключеному радіаторі. Перед відкриттям запірної арматури ручної повітровідвідник необхідно закрити, щоб не допустити витоку теплоносія через отвір самого повітрявідводчика.
- НЕ здійснювати забір в тепломережу підживлювальної води із системи гарячого водопостачання.
- НЕ здійснювати водозабір гарячої води з мереж опалення.
- НЕ встановлювати радіатори в системі опалення, де теплоносієм служить скидна вода технологічних процесів, що має в складі агресивні компоненти.
- НЕ спускати теплоносій з мережі опалення при перервах в роботі і зупинці в літній період за винятком аварійних ситуацій і профілактичних робіт, але не більше ніж на 15 днів у році.
- НЕ використовувати труби й радіатори мереж опалення в якості елементів електричних ланцюгів (наприклад, для заземлення).
- НЕ допускати дітей до ігор з вентилями і повітряним клапаном, встановленим на радіаторах.

Якщо дотримуватися всіх рекомендацій можна сміливо давати гарантію на довгу і ефективну роботу. У разі необхідності в більш детальних консультаціях, звертайтеся до фахівців компанії All-Rad.